Enigma 2018 – I Międzynarodowy Zlot Miłośników Militariów

Enigma 2018 to pierwsza, duża, militarna impreza w Trzebini.

Wydarzenia militarne charakteryzują się tym, że skupiają bardzo wielu ludzi. Zarówno uczestników jak i oglądających. W naszym przypadku było to ponad 200 militarystów i prawie 10 000 ludzi, którzy odwiedzili nasze wydarzenie żeby zobaczyć sprzęt wojskowy w akcji.

Nie byli zawiedzeni. Po czołgowisku poruszało się około 20 różnych od siebie pojazdów. Były czołgi (T-55 i T-34), Bojowe Wozy Piechoty, Transportery Opancerzone, Ciężarówki, Wyrzutnie rakiet, Haubice samobieżne, Jeepy, Motocykle… Wszystko to co chcielibyście zobaczyć na imprezie poświęconej militariom.

Jako, że było to dla nas pierwsze wydarzenie w tej tematyce – frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na całe szczęście goście mieli mnóstwo atrakcji, na których skupiali uwagę. Oglądali między innymi:

  • pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego,
  • paradę,
  • dioramy (wystawy muzealne na świeżym powietrzu),
  • inscenizację,
  • CrashTank (jazda czołgiem po samochodach),
  • lasershow.

Sobota, niedziela po 11 godzin imprezy. Po jej zakończeniu byliśmy ledwo żywi, ale ogromnie dumni z tego, że udało nam się stworzyć wydarzenie, które nasze miasto zapamięta na bardzo, bardzo długo.

W ostatni weekend lipca 2019 do Trzebini uderzymy jeszcze raz. Jeszcze raz z militarną imprezę. Tym razem w nieco innej formule. Z większym rozmachem i głębszym przesłaniem. Szanowni Państwo, Oczekujcie teraz Akcji „Burza”.

Dodaj komentarz